Zoals de meesten onder jullie gewoon zijn van ons, nemen we onderweg heel graag het initiatief om de geïnteresseerden op sleeptouw te nemen en zo langs de leukste bezienswaardigheden te loodsen. Op basis van onze ervaringen van voorbije reizen gaan we zelf op stap, te voet, met openbaar vervoer, shuttle bus waar nodig, taxi, enzovoort.
Als GFC reisleiders zien we het als onze taak om de dagen zo waardevol mogelijk in te vullen, waarbij de deelnemers enkel eventuele verplaatsingen, bepaalde toegangen links en rechts, … betalen.
Een gezellig terrasje doen onderweg of iets lokaal proeven, wordt ook gewoon ter plaatse betaald door iedereen.
Ilse zal dus naar goede Go For Cruise gewoonte de nodige initiatieven nemen in Opatija (halve dag), Hvar, Dubrovnik, Split (halve dag) en Zadar.
Maar voor deze Adriatische Azamara Cruise 2023 hebben we ook iets voorbereid, om niet teveel kostbare tijd van jullie vakantie te verliezen, regelen we graag al één en ander qua excursie vooraf.
Hieronder vind je een beschrijving van dit aanbod voor onze groep:
Zondag 8 oktober 2023 – Opatija – Traditionele wijnproeverij
Volgens de oude Grieken maakte wijn een belangrijk deel uit van religieuze feesten en men dacht dat wijn magische krachten had. Laten we nu eens wat beter kijken naar dit goddelijke nectar tijdens een proeverij. Kroatië heeft namelijk zeer goede eikenbossen, en laten we niet vergeten dat Kroatië, en vooral Dalmatië, veel zonuren heeft. Voeg daar een aantal zeer interessante inheemse druivensoorten aan toe en je hebt het recept voor uitstekende Kroatische wijn. We bezoeken een authentiek familiaal wijndomein, waar we naast 3 wijnen (Malvazija, Chardonnay, Muskat) ook olijfolie met huisgemaakt brood en hapjes (salami en kaas) voorgeschoteld krijgen en als afsluiter een traditioneel dessert.
Woensdag 11 oktober 2023 – Kotor – Cetinje en de Baai van Kotor
We vertrekken richting de “zwarte bergen”, naar de stad Cetinje: de culturele en historische hoofdstad van Montenegro. De Montenegrijnen noemen deze stad ook wel vaak de “Museumstad” van het land. De historische stadskern bestaat uit gebouwen die vroeger ambassades waren en barokke paleizen die tot de Koninklijke familie Petrovic toebehoorden. Vanuit deze paleizen regeerden ze eeuwenlang over “het land achter Gods rug”. De dagreis gaat verder naar Njeguši, waar de Koninklijke familie Petrovic vandaan komt. Hier maken we uitgebreid kennis met lokale huisgemaakte specialiteiten als prsut (traditioneel gerookte ham), verschillende soorten kaas en brood. Als we de schitterde bergrit vervolgen en afdalen naar de kust, stoppen we op een van de mooiste panoramaplaatsen waar we genieten van vergezichten over de hele Baai van Kotor, één van belangrijkste toeristische trekpleisters van Montenegro. We sluiten onze dag af met een mooie wandeling door Kotor. Kotor is een oude haven- en handelsstad, gelegen aan de baai van Kotor, “Europa’s meest zuidelijke fjord”. De oude stad wordt omringd door een vestingmuur en staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO. We wandelen over de gezellige pleintjes, door nauwe straatjes en langs de kathedraal van de heilige Tryphon uit de 12e eeuw, de orthodoxe kerken van St. Lucas uit 12e eeuw en St. Nicolaas uit de 20e eeuw en het maritieme museum van Kotor.
Donderdag 12 oktober 2023 – Split – Krka Watervallen
Deze voormiddag bezoeken we een schitterend nationaal park, gevuld met watervallen en een aantal prachtige wandelpaden met houten loopbruggen door de bossen, langs en over de rivier Krka. Dankzij de geografische ligging en het grote aantal verschillende soorten habitats, zoals travertijn barrières, stromend en stilstaand water, kliffen, en rotsachtig terrein, is het plantenleven rond de rivier Krka buitengewoon divers, met wel 1022 planten soorten die tot nu toe beschreven zijn. We wandelen over de houten vlonders en lopen dan door het moeras langs de verschillende watervallen, stroomversnellingen en beekjes. Daarnaast zijn er ook historische watermolens, huisjes, een kerk en een smederij te zien.
Totale prijs per persoon voor ons Go For Cruise excursiepakket = 265,00 €
Bovenstaande prijs is geldig bij deelname van 12 personen.
Gelieve uw deelname per kerende email, ten laatste tegen woensdag 13 september, te bevestigen op info@goforcruise.be AUB.
Betaling via bankoverschrijving op onze ING rekening = BE08 3300 7410 3913 met mededeling = Excursies GFC AAC 2023
Ter info, tijdens een cruise is alles vrijblijvend, alles kan niets moet…
Go For Cruise en GFC reisleiders zijn niet verantwoordelijk voor gebeurlijke ongevallen, programmawijzigingen in functie van verkeer, klimaat, stakingen en alle andere uitzonderlijke omstandigheden buiten onze goede wil om.
Indien bepaalde excursies geheel of gedeeltelijk niet kunnen uitgevoerd worden wegens onvoorziene omstandigheden, overmacht, enzovoort, wordt het niet genoten excursiegedeelte financieel gecompenseerd met een GFC krediet dat in de nabije of verre toekomst kan gebruikt worden als korting bij een volgende Go For Cruise reservatie.