Beste Malta Reizigers, Beste Vrienden,
Met dit interessant en inbegrepen excursievoorstel, exclusief voor onze groep, willen we jullie graag nog wat extra informeren en warm maken, dus hier gaan we!
Valletta – halve dag
Na het ontbijt gaan we aan boord van onze bus voor een geweldige excursie naar Valetta van een halve dag. Valletta is de hoofdstad van Malta. De ommuurde stad werd in de jaren 1500 gesticht door de Ridders van St. John, een rooms-katholieke orde. We beginnen onze tour bij de Valletta Gate. Onze gids geeft graag uitleg over de geschiedenis en cultuur van de stad. We bezoeken de zeer beroemde Sint-Janscokathedraal met barokke monumenten, waarvan het weelderige
interieur het meesterwerk van Caravaggio “De onthoofding van Sint-Jan” herbergt. Daarnaast stoppen we voor het Grand Palace en lopen we naar Baraka Garden voor een prachtig uitzicht op de haven en de drie steden.
Mdina & Rabat – halve dag
We bezoeken Rabat en de stille stad – Mdina. Gelegen op een heuveltop met uitzicht op vele nabijgelegen steden, heeft dit kleine ommuurde stadje een eclectische mix van middeleeuwse en barokke architectuur met pittoreske smalle straatjes. Als wandelend door Mdina bezoeken we de St. Paul’s Cathedral, gewijd aan de patroonheilige van Malta. St. Paul’s Cathedral is in barokstijl en werd gebouwd in de 17e eeuw. Ontworpen door architect Lorenzo Gafa, duurde het vijf jaar om de kathedraal te voltooien. Onze gids zal de geschiedenis van deze middeleeuwse stad uitleggen – de voormalige
hoofdstad van Malta. Later zullen we de naburige stad, het charmante Rabat, doorkruisen voor een mooie wandeling en lunch (niet inbegrepen in de prijs).
Gozo – hele dag
We bieden je de ongelooflijke kans om het zustereiland van Malta, Gozo, te bezoeken. Het eiland wordt al duizenden jaren bewoond en staat bekend om zijn historische immigratie door onder andere de Feniciërs, Romeinen, Arabieren, Sicilianen, Fransen en Britten. We passeren de pittoreske dorpjes van Gozo en stoppen bij Xlendi voor een prachtig uitzicht op de kliffen en de zee.We bezoeken de megalithische tempels van Gozo, de tempels van Gjantija, ouder dan de piramides van Egypte. Geniet van een lunch (inbegrepen) en slenter door Victoria, de hoofdstad van Gozo.
Ten zuiden van Malta – halve dag
Na het ontbijt rijden we naar het beroemde dorp Marsaxlokk. Daar zullen we genieten van een rustige en kleurrijke wandeling over de promenade en de charmante vissersboten bewonderen, typisch voor Malta. Na deze ervaring gaan we richting de Blue Grotto voor een panoramisch uitzicht over de grot en de zee. Onze laatste stop is de megalithische tempels van Malta, die op de werelderfgoedlijst van UNESCO staan.
Go For Cruise en reisleiders zijn niet verantwoordelijk voor gebeurlijke ongevallen, programmawijzigingen in functie van verkeer, klimaat, stakingen en alle andere uitzonderlijke omstandigheden buiten onze goede wil om.
Indien bepaalde excursies geheel of gedeeltelijk niet kunnen uitgevoerd worden wegens onvoorziene omstandigheden, overmacht, enzovoort, wordt het niet genoten excursiegedeelte financieel gecompenseerd met een GFC krediet dat in de nabije of verre toekomst kan gebruikt worden als korting bij een volgende Go For Cruise reservatie.